ИНДУСТРИЈСКА ПРОИЗВОДЊА У ЕВРОЗОНИ У СЛОБОДНОМ ПАДУ: У авгусу ове године пала за више од 5%

Novosti online

13. 10. 2023. у 16:26

ПРЕМА прелиминарним проценама, индустријска производња у еврозони је у августу пала за 5,1 одсто међугодишње, а у ЕУ за 4,4 одсто, саопштио је данас Еврост.

ИНДУСТРИЈСКА ПРОИЗВОДЊА У ЕВРОЗОНИ У СЛОБОДНОМ ПАДУ: У авгусу ове године пала за више од 5%

Фото Pixabay free images

На месечном нивоу је индустријска производња порасла за 0,6 одсто у односу на јул - како у еврозони, тако у ЕУ, наводи се на сајту ове организације.

Највећи међугодишњи пад индустријске производње у ЕУ је забележен у Ирској - за 27,3 одсто, Словенији - 12,3 одсто, Естонији - 11,9 одсто, а највећи раст у Словачкој - 4,7 одсто, Данској - 3,5 одсто и на Малти - 3,0 одсто.

Гледано по категоријама, у ЕУ је производња трајних добара за широку потрошњу међугодишње пала за 7,3 одсто, енергије за 6,7 одсто, интермедијарних производа за 5,5 одсто, као и капиталних добара - за 5,2 одсто, док је производња нетрајних добара остала на истом нивоу, преноси Танјуг.

Највећи месечни раст индустријске производње у ЕУ је забележен у Ирској - за 6,1 одсто, Словачкој - 4,5 одсто, Литванији - 3,7 одсто, док је највећи месечни пад забележен у Мађарској - 2,4 одсто, Хрватској - 2,2 одсто, Белгији - 1,8 одсто.

По категоријама, у ЕУ је производња трајних добара за широку потрошњу месечно порасла за 1,2 одсто, нетрајних добара за широку потрошњу за 0,7 одсто и капиталних добара за 0,1 одсто, док је производња репроматеријала опала за 0,2 одсто, а енергије за 0,5 одсто

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја

(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја

ИСТОРИЈСКИ топлотни талас који је захватио Медитеран и Европу подигао је температуру мора на рекордне нивое, повећавајући ризик од разорних поплава и екстремних временских непогода широм јужне Европе у наредним месецима, пише сајт Severe Weather Europe.

01. 07. 2025. у 13:58

МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.

01. 07. 2025. у 12:48

Коментари (0)

СТИХОВИ КОЈИ СЕ ПАМТЕ: Књижевно вече са Небојшом Миловановићем у Фондацији Mozzart „Поезија жива” по други пут очарала публику