НОВИНА ЗА КОРИСНИКЕ: Од сутра нови портал за преузимање е-рачуна и електронско плаћање
ДОМАЋИНСТВА и мали купци електричне енергије на гарантованом снабдевању од сутра, 1. новембра, на сајту „Електропривреде Србије“ моћи ће да користе нови портал за преузимање е-рачуна и електронско плаћање – Увид у рачун, саопштила је Електропривреда Србије.

Фото shutterstock
Како се наводи у саопштењу, домаћинства и мали купци сада ће имати брз и једноставан приступ е-рачуну одмах по формирању месечног задужења, пре штампања и дистрибуције уобичајеном поштом.
Додатне функције портала омогућавају увид у архиву рачуна и уплата из претходне три године, као и деталјан преглед потрошње по зонама и тарифама.
Само коришћење портала биће једноставно, као и процес регистрације и пријаве. Корисници портала ће моћи безбедно и брзо електронски да плате рачун без одласка у пословнице платних институција, и то путем система за инстант плаћања (ИПС Скенирај) и платним картицама Дина, Виса и МастерЦард.
Новина је и да ће корисници портала преко једног налога моћи да прегледају и електронски плате рачуне за више мерних места у различитим регионалним подручјима Републике Србије.
Активирањем јединственог портала са радом ће престати досадашњи регионални портали, а њихови корисници ће регистрацијом на нови портал добити приступ технички унапређеној верзији са новим корисничким функцијама.
До краја године, биће доступна и могућност подношења приговора на рачун (рекламације). У наредној фази дигитализације, која је планирана за почетак 2024. године, „Електропривреда Србије“ активираће и мобилну апликацију „Увид у рачун“.
БОНУС ВИДЕО: ПУТЕВИ ЗА БУДУЋНОСТ: Друга епизода видео-серијала "Новости"
Препоручујемо

СНАГА ЕПС ВЕЋА ЗА 100 ЗЕЛЕНИХ МЕГАВАТА: Завршена ревитализација ХЕ "Ђердап 1"
25. 10. 2023. у 17:46

ГАРДИЈАН ТВРДИ: Booking већ месецима не исплаћује новац хотелима и другим партнерима
01. 10. 2023. у 00:17

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.
06. 08. 2025. у 16:06
Коментари (0)