УЛАГАЊА МИНИСТАРСТВА ЗА ЗАШТИТУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ У НАРЕДНЕ ЧЕТИРИ ГОДИНЕ: За канализацију 700 милиона евра

Г. В.

24. 01. 2024. у 11:49

МИНИСТАРСТВО заштите животне средине ће до 2027. године издвојити више од 700 милиона евра за изградњу канализација и постројења за пречишћавање отпадних вода, а око 300 милиона евра за регионалне рециклажне центре. У четворогодишњем плану је да се изгради 1.108 километара одговарајуће инфраструктуре.

УЛАГАЊА МИНИСТАРСТВА ЗА ЗАШТИТУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ У НАРЕДНЕ ЧЕТИРИ ГОДИНЕ: За канализацију 700 милиона евра

фото З. Р.

Како је навела ресорна министарка Ирена Вујовић, њен тим трудиће се свим снагама да побољша квалитет ваздуха у Републици Србији.

- Ми већ сада имамо радове на терену и рекли смо да ће у 35 јединица локалне самоуправе постројења бити комплетирана - подсетила је Вујовићева. - То значи да ћемо имати изграђено постројење, али и 80 одсто канализације, то је европски стандард.

Министарка је указала да ће регионални центар за прераду отпада Каленић у општини Уб бити највећи у Србији, као и да ће покривати 500.000 становника и 15 јединица локалне самоуправе. Очекује се и изградња пратећих елемената регионалних центара у Пироту, Ужицу и Сремској Митровици. У више од 200 јавних институција у наредном периоду биће замењени котлови. Тренутно је у току конкурс на који градови могу да се пријаве, а за замену котлова издвојено је 800 милиона динара ове године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАСТРАШУЈУЋЕ: Удар Искандера убио 70 припадника ВСУ, објављен снимак (ВИДЕО)

ЗАСТРАШУЈУЋЕ: Удар Искандера убио 70 припадника ВСУ, објављен снимак (ВИДЕО)

РУСКА војска је нанела удар оперативно-тактичким ракетним системом „Искандер“ на камп за обуку украјинских снага у Сумској области, при чему је, према наводима Министарства одбране Русије, убијено до 70 припадника Оружаних снага Украјине (ВСУ), укључујући 20 инструктора.

20. 05. 2025. у 21:12

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

ХРВАТ НА УДАРУ ЗБОГ ИЗЈАВА: Украјинцима си дао отровну торту, треба да те је срамота

ХРВАТ НА УДАРУ ЗБОГ ИЗЈАВА: "Украјинцима си дао отровну торту, треба да те је срамота"

НА ИНТЕРНЕТУ не престају коментари на рачун Марка Бошњака, а све због његових изјава после Евровизије, на којој је певач ове године представљао Хрватску. Раније су се на X-у појавиле оптужбе да је вређао друге такмичаре и да је тврдио да Украјина не треба да се такмичи на Евровизији. Марко се убрзо огласио на Инстаграму и све објаснио.

21. 05. 2025. у 08:48

Коментари (0)

ОТКРИВЕНО! Ово је судско-медицинско вештачење утврдило поводом језиве туче у којој су кошаркаши Партизана тешко повредили једног мушкарца