ВУЧИЋ: Технички све спремно за успостављање заједничког тржишта радне снаге Отвореног Балкана
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас да је све технички спремно да се успостави заједничко тржиште радне снаге земаља Отвореног Балкана.
Фото: Принтскрин
- За нас велика ствар, посебно што сада имамо недостатак радне снаге, али је добро и за кретање (радника) - изјавио је Вучић на конференцији за медије након пленарног састанка на Самиту Украјина - Југоисточна Европа који се одржава у Тирани.
Он је то рекао одговарајући на питање новинара да ли је све спремно за успостављање заједничког тржишта радне снаге Отвореног Балкана, које је најављено у марту.
Вучић је навео пример да, када је неко добар радник у Тирани или Скопљу, сада ће, ако жели, имати прилику да више заради у Београду.
- Супер ствар за цео регион, одлична ствар, то ће нам бити потребно са више земаља - рекао је Вучић и додао да Србија сад разматра са којим азијским земљама може да потпише уговоре, како би довела одатле раднике.
Препоручујемо
ОВО НИКАКО НЕ СМЕТЕ РАДИТИ СА КРЕДИТНИМ КАРТИЦАМА: Казна може да иде до 2.500 евра
20. 11. 2025. у 17:21
ИСПРАВНО 97 ОДСТО НАМИРНИЦА: Шта је показао мониторинг безбедности хране у Србији
20. 11. 2025. у 16:33
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ: Погледајте шта Руси раде у Покровску, не можемо да их пратимо
РУСКИ војници у Покровску делују као диверзанске и извиђачке групе и отежавају одбрану Украјини тиме што се пресвлаче у цивилну одећу, изјавио је командант 68. ловачке бригаде, под псеудонимом "Љути", за "Суспилне" 19. новембра.
19. 11. 2025. у 18:42
ПУТИН ЗАВРШИО У БОЛНИЦИ: Провео ноћ на клиници
РУСКИ председник Владимир Путин објавио је да је завршио годишњи лекарски преглед и резултати су добри.
19. 11. 2025. у 20:22
АРНАУТОВИЋ ЕМОТИВАН: Пет година имам проблем са супругом
ИЗУЗЕТНО емотиван био је капитен Аустрије Марко Арнаутовић након великог успеха у квалификацијама за Мундијал.
20. 11. 2025. у 12:40
Коментари (0)