ЕКСПО 2027 ФАСЦИНАНТНА ПРИЛИКА: "Јерузалим пост" о пословним потенцијалима Србије (ФОТО)
ВЕЋ деценијама водећи израелски инвеститори у области некретнина и обновљивих извора енергије идентификују пословни потенцијал Србије. Јединствена и фасцинантна прилика, у светлу напред поменутог напретка, јесте избор Београда, за домаћина Експо 2027.године.Србија је изабрана на међународном форуму гласовима земаља широм света.
Фото архива Новости
Ово се наводи у водећем израелском листу "Јерузалим пост" у тексту "Израелске иновације добродошле на београдски Експо 2027", чији су аутори Александар Николић, почасни конзул Републике Србије у Израелу и Шај Базак, бивши генерални конзул Израела у САД и консултант јавне дипломатије и бизниса.
Србија је , како се даље наводи у поменутом тексту, најнасељенија држава Западног Балкана, која је прешла дуг пут од фазе економске рехабилитације до оне убрзаног развоја.Такође, постала је дестинација за инвестиционе компаније из Европе, Северне Америке и Далеког истока.
Фото Приватна архива
У тексту се подсећа да је председник Србије Александар Вучић најавио да влада планира током 2024-2027. године да уложи у различите секторе 17,8 милијарди евра, како би била спремна за овај велики догађај и посету три милиона учесника.
Председник је,такође, најавио да ће за комплекс Београд Експо 2027. бити потребно да се изгради 1.500 станова, Национални стадион, као и стадион за пливање и спортове на води, брза пруга од београдског аеродрома до изложбеног простора, пристаниште на реци Сави које ће служити за превоз, али и сам Експо комплекс, у коме ће бити смештен нови сајам.
-Један од екосистема по коме је Израел посебно познат у Србији су спортске иновације.Израелске компаније, као што је HYPE and Colosseum већ су изградиле широку мрежу партнера у Србији, као што је Привредна комора Србије и научно-технолошки паркови у Београду, Новом Саду, Нишу и Чачку.
У тексту "Џерузалем поста" наводи се да Србија има и одличну репутацију у области спорта, са глобално познатим асовима попут тенисера Новака Ђоковића и кошаркаша Николе Јокића, уз дугачку листу шампиона у готово свим спортовима, као и да ће београдски Експо 2027. изнедрити изузетне могућности сарадње Србије и Израела.
„Јерузалем пост“ подсећа и да се пријатељски односи између Републике Србије и Државе Израел огледају се у актуелним трагичним ратним данима и у чињеници да кошаркашки клубови Макаби и Хапоел из Тел-Авива, као и јерусалимски Хапоел, своје европске утакмице, као домаћини, играју управо у Београду.
Фото архива Новости/Почасни конзул Александар Николић
- Недавни разговори председника Вучића, доказаног противника ревизије историје и антисемитизма широм Европе, са председником Исаком Херцогом и премијером Бењамином Нетањахуом, као и посета Београду високе делегације АИПАЦ-а, на челу са његовим председником Мајклом Тучином, потврђују обострано разумевања између два народа - наводе аутори текста "Израелске иновације добродошле на београдски Експо 2027".
Закључују да ће блиска сарадња на пројектима попут кампуса БИО4, јединственог мултидисциплинарног пројекта који ће омогућити да Београд постане реномиран и признат биоекономски центар у Европи, те планирана изложба Музеја Николе Тесле из Београда у Музеју науке Блумфилд у Јерусалиму и коначно, изложба Експо 2027. у Београду, бити природни наставак и унапређење још разноврсније и сарадње две земље.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НОВИ САД НАЈАВИО НОВЧАНУ ПОМОЋ: Ево који грађани имају право на новац
16. 05. 2026. у 13:42
ТРКА ЗА НАФТУ УЛАЗИ У НОВУ ФАЗУ: Емирати убрзавају гигантски пројекат (ФОТО)
16. 05. 2026. у 10:16
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)