РЕПУБЛИЧКИ СТАТИСТИЧКИ ЗАВОД ОБЈАВИО: Где су највеће, а где најмање плате у Србији
ПРОСЕЧНА фебруарска нето плата у Србији износила је 94.125 динара а разлике у примањима су такве да је просек у Старом граду од 168.030, као највећи у Републици, два и по пута већи од просека у Врањској бањи, где су забележена најмања примања а износила су 63.062 динара.

Фото Танјуг
Према подацима Републичког завода за статистику, гледано по регионима највећи просек је остварен у Београду, 118.351 динар, следи Војводина са 88.885 динара, Јужна и Источна Србија са 80.947 динара док је најмањи просек у Шумадији и Западној Србији, 79.585 динара.
Плате веће од 100.000 динара забележене су у 10 београдских општина и то осим поменутог Старог града, на Вождовцу, Врачару, Звездари, Земуну, Новом Београду, Палилули, Савском венцу, Раковици, Чукарици.
Изван Београда шестоцифрен просек достигли су само Нови Сад, Бор и нишка општина Медијана.
Када је реч о местима са малим примањима, на зачељу је Врањска бања са 63.062 динара, а просек мањи од 65.000 забележен је и у Црној Трави, 64.213 и у Прешеву, 64.213.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка
Препоручујемо

НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”
ОВО што се назива новинаром Нове С у јутарњем програму изговорио је реченицу због које би у свакој држави завршио у затвору.
30. 06. 2025. у 07:38

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)