МИНИСТАРСТВО ФИНАНСИЈА УПОЗОРАВА НА ПРЕВАРУ: Појавили се лажни позиви за пријаву за доделу новчане помоћи у износу од 100 евра
МИНИСТАРСТВО финансија Републике Србије упозорило је јавност да су се на друштвеним мрежама појавили лажни позиви за пријаву за доделу новчане помоћи од сто евра, а који имају за циљ крађу података са платних картица грађана.
Фото: Танјуг
Министарство финансија наглашава да се не ради о новој новчаној помоћи државе, већ да је реч о превари, те упозорава грађане да не остављају своје личне податке, нити податке о платним картицама.
Напомињемо да ће грађани о свим евентуалним новчаним помоћима Републике Србије бити, као и до сада, обавештавани путем званичних објава Министарства финансија, као и путем званичног портала Управе за трезор, те електронских и штампаних медија.
Управа за трезор је овај случај пријавила Одељењу за високотехнолошки криминал Министарства унутрашњих послова.
БОНУС ВИДЕО: АКЦЕНАТ НА НАЦИОНАЛНОМ ИДЕНТИТЕТУ: Садржај за предшколско битан за образовање
Препоручујемо
Телеком оборио рекорде: Годишњи приход 2,3 милијарде €, профит 1,3 милијарде
20. 04. 2026. у 18:01
Српска гејминг индустрија приходовала 222 милиона евра, али запошљавање успорава
20. 04. 2026. у 16:50
Руски суд жестоко казнио америчку компанију: Морају да плате због ЛГБТ пропаганде
20. 04. 2026. у 16:36
Америчка амбасада издала хитно упозорење: Велики ризик од напада
Америчка амбасада у Багдаду издала је данас безбедносно упозорење највишег степена на повећан ризик од напада на америчке грађане и објекте у Ираку, укључујући и подручје Ирачког Курдистана.
20. 04. 2026. у 16:58
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Колику пензију има Ангела Меркел? Бројка ће вас изненадити! А то није крај - једна ствар донела јој богатство
АНГЕЛА Меркел у пензији живи боље него икад!
20. 04. 2026. у 12:46
Коментари (0)