СПАС ОД ТРОПСКИХ ТЕМПЕРАТУРА: "Новости" истражују - колико кошта да се расхладите на базенима широм Србије
ОНИ који ће током лета одмор провести у Србији уместо на некој од морских дестинација, имаће где да се расхладе и разоноде у врелим данима. Осим на језерима широм земље или у бањама, градски базени такође нуде освежење. Међутим, за сваки ужитак, треба напунити новчаник. Јер, осим за улазнице, новац је потребно издвојити за лежаљке, сунцобран, понеко пиће или оброк. Тако, без неколико хиљада динара скоро је немогуће провести дан. Ко се одлучи за нешто интимнију варијанту, приватна купалишта такође су отворили врата посетиоцима.
Како су тропске температуре ужариле асфалт, тако су и базени широм Београда постали стециште за расхлађивање. Као и лане, и ове године улаз од поднева је потпуно бесплатан за све који имају персонализоване картице, које се преузимају у општинама. У зависности од тога који се градски базен бира, посетиоци улазнице плаћају 500 или 600 динара, док је за децу старију од две године карта од 170 до 220 динара.
- Овог лета чини ми се да никада више људи није било и да чак и у олимпијским базенима можемо ударити једни у друге током пливања - каже нам Београђанка Николија Р. - Лежаљке је готово немогуће изнајмити. Вероватно је оволикој гужви допринело то што је улаз бесплатан. И ако се улазнице плате, оне нису толико неповољне. Мада, док се деци купи по сладолед, сок, или нама кафа, евентуално ако поједемо нешто, без две или три хиљаде за један дан тешко можемо да прођемо.
Бесплатно за студенте
ЦЕЛОДНЕВНА улазница за јагодински Аква парк за одрасле кошта 800 динара, 500 динара за децу до 12 година, а од 16 часова 400 динара за одрасле и 200 динара за децу. Цена лежаљке са сунцобраном је 100 динара. За студенте из Јагодине, који студирају у другим градовима, и за оне из других градова који студирају у граду на Белици, купање у Аква парку је бесплатно.
Уз купљену карту не улази коришћење мобилијара. Тако на једном од базена једна лежаљка и један сунцобран коштају 400 динара, док за комплет од две лежаљке под истим сунцобраном треба издвојити 700 динара.
За грађане којима гужва не прија, идеални су приватни базени, којих из лета у лето има све више. Утисак једне од корисница оваквог типа летњег садржаја јесте да се можда више исплати породично отићи у неки од тих комплекса.
- Карта за одрасле је од 1.000 динара до 1.500, а за децу 500 до 800, и за овај новац све је укључено. Коришћење свих базена и тобогана, лежаљке и сунцобрани. Додатни новац треба издвојити за храну и пиће, али цене нису неповољне - каже Јована В.
У једном од приватних комплекса за расхлађивање и забаву, цене хране и пића не одскачу много од уобичајених у Београду. Тако је, примера ради, за пљескавицу потребно издвојити 400 динара, за помфрит или хот дог 250. Кафа кошта 250 динара.
Спас од тропских врућина Параћинци овог лета проналазе на отвореним базенима приватног комплекса "Престиж". За дневну карту од 400 динара за одрасле, и 300 за децу до 10 година, овај комплекс гостима нуди два велика и три мања дечја базена, са травнатим спортским теренима у близини. Купање након 16 часова кошта 300 динара за све.
Улазница на градски базен у Пожаревцу, који ради у саставу ЈП Спортски центар "Пожаревац", за одрасле је 250 динара, уз пензионерску картицу попуст је 50 одсто, а деца до седам година и особе са инвалидитетом улазе бесплатно. Пожаревљани могу да оду и у два аква парка, али у другим општинама Браничевског округа. Један је на Сребрном језеру код Великог Градишта и на њему улаз за одрасле кошта 700, за децу 500 динара, док је за децу до две године бесплатан. Најам лежаљке је 200 динара. Други аква парк је у Ждрелу код Петровца на Млави и на њему улазница кошта 1.500, а за децу до шест година 600 динара.
Осим градског базена, за који треба уздвојити 400 динара за улазницу и још по 150 за лежаљку и сунцобран, Крагујевац нуди у најближој околини и неколико приватних објеката. Дневна карта у радној недељи креће се од 800 до 1.000 динара, док је викендом нешто виша цена и износи од 1.200 до 1.500. Цене кафе, пића, сладоледа и роштиља су сличне као у објектима у самом граду.
Воле Пескадаси
НАЈПОПУЛАРНИЈЕ купалиште Зрењанинаца је плажа Пескадаси на периферији града. На банатској Копакабани, улаз је бесплатан, такође и лежаљке и сунцобран уз наручено пиће у неколико кафића на самој плажи. Цене сладоледа су од 150 до 300 динара, кугла се продаје по 100, а лангош од домаћег теста са сиром 150 динара. Улаз на градски базен наплаћује се 150 динара.
Улазница на градски базен у Лозници кошта 200 динара, а за уживање на приватним купалиштима треба издвојити и до 750 динара. Врањанци ће се ове сезоне купати на само једном базену, и карта је симболична - 300 динара за одрасле и само 100 за децу до 10 година.
Велики број Кикинђана од врелине се расхлађује на отвореним базенима у граду и Банатском Великом Селу. Купалишта су у власништву Спортског центра "Језеро", па је цена улазнице идентична, дневна карте је 300 динара за одрасле и 200 за децу.Јефтинији улазак имају они који су купили комплете карата. Бесплатно купање током целе сезоне имају деца до седам година, као и труднице, особе са инвалидитетом и особе са посебним потребама и њихови пратиоци.
Прави спас за становнике од Београда до Темишвара представља и новоотворени аква-парк, који се налази у излетишту Девојачки бунар, у Делиблатској пешчари. Четворочланој породици је за један дан у овом комплексу потребно 3.000 динара за улаз, односно 4.000 током викенда, и минимум још хиљаду динара за храну или пиће. Изнајмљивање лешжаљки је 100 динара, а балдахина 2.500 динара. Дневна појединачна улазница кошта 1.200 динара, а за децу 800 динара.
Најпосећенији базен у Врднику, који ради сваки дан, мами посетиоце са свих страна. Тако они, који се одлуче да се расхладе овде дневну улазницу платиће 700 динара, док је изнајмљивање лежаљки 300. У склопу овог комплекса налази се и ресторан па по приступачним ценама могу да попију пиће или једу. Они који воле луксуз, то задовољство пружају Фрушке терме које нуде осам базена. Цена карата радним данима од понедељка до четвртка износи 3 000 динара, а викендом 4.500.
Ужичани спас од врелине траже на Градском базену. Овај затворени базен, са терасом на отвореном и кафеом,нуди још и татами салу, сауну, теретану и играоницу. Дневна карта кошта 250 динара, а доплата за сауну износи исто толико. Ере у околини града време проводе и на неколико приватних базена, са сличним ценовником. Омиљено излетиште - клисура реке Ђетиње, затворена је за посетиоце до краја месеца, због грађевинских радова. Цене угоститељских услуга на ужичким базенима нису више од редовних.
Нишлије током летњих месеци као спас од врућина и прилику да се расхладе виде у градским и приватним базенима, околним језерима, или аква-парковима. Чаирски и Врежински базен су оно што је у граду најприступачније. Дневна карта на Војно пливачком базену "Врежина" ове године кошта 200 динара. Купачи кажу да су ове године цене скупље од претходне.
- Ове године у понуди је мало пиво у лименци од 0.33 мл које кошта 200 динара, пљескавице су 300 динара, палачинке 200. Може да се поручи турска или кафа из кесице и то је то. Оно што је на овом базену најлепше је природни хлад и ширина и простор, тако да се има утисак да никада нису велике гужве - каже један од купача на овом базену.
Своја врата за купаче први је отворио базен "Чаир", почетком јуна, а цене су остале непромењене у односу на прошлу годину- 300 динара за одрасле, 100 динара за децу од 4 до 7 година и 150 динара за пензионере. Све популарнији за Нишлије је и приватни комплекс базена "Пополенд" у селу Паљина где је цена карата 300 динара за одрасле, а бесплатна за децу млађу од шест година, такође због природног хлада, али и приступачних цена пића.
Осим градског базена, где карта кошта 300 динара, у овим врелим данима људи траже расхлађење траже и у атрактивном Аква парку Југово на четири километара од Смедерева. Цена улазнице у аква парк за одрасле радним данима је 1.000 динара, а викендом 1.600 динара. Деца до 90 центиметара висине не плаћају улазнице, а малишани који је премашују, плаћају упола цене за одрасле.
ЂОКОВИЋ ОТКРИО: Отровали су ме у Аустралији, имао сам висок ниво тешких метала у крви
НАЈБОЉИ српски тенисер Новак Ђоковић открио је да је пре три године када је депортован из Аустралије отрован храном у имиграционом хотелу, где је био смештен.
09. 01. 2025. у 21:40
АМЕРИКАНЦИ ОБЈАВИЛИ МАПЕ СА РАТИШТА: Русија наставља продор дубље у Украјину, враћа територију у Курској области (ФОТО)
РУСИЈА наставља да продире дубље у Украјину и враћа сопствену територију у Курској области, показују најновије мапе са украјинског ратиша које је објавио Институт за проучавање рата (ISW).
09. 01. 2025. у 20:45
ТИТОВ СИН СЕ ТУЖИ СА ХРВАТСКОМ: ОЗНА га натерала да потпише да се одриче наследства
ИМАЊЕ Јосипа Броза Тита у Самобору у Хрватској, удаљено само километар од центра града, некада је била једна од његових приватних резиденција.
12. 01. 2025. у 20:00
Коментари (0)