СТРУЧЊАК ПОРУЧИО: Литијум враћа Србију на озбиљну геостратешку мапу

Novosti online

14. 09. 2024. у 18:33

Др Дејан Барјактаревић из Друштва геолошких инжењера Србије тврди да литијум враћа Србију на озбиљну геостратешку мапу, те истиче да је то уједно и озбиљан геополитички проблем.

СТРУЧЊАК ПОРУЧИО: Литијум враћа Србију на озбиљну геостратешку мапу

Фото: ТВ Прва принтскрин

- Озбиљан! Ништа од овога не би било да председник није рекао:"Е, хоћемо да заокружимо прозиводни циклус у Србији (литијум + катоде + батерије + електрична возила)". Тад је настао проблем. Ми то пратимо, све је требало да иде другим смером да није 2022. избио рат у Украјини. Европа је желела да затвори све руднике на свом простору, били су огорчени што смо ми дали Кинезима руднике, а опет ти лицемери узимају новац од Кинеза за све и свашта па им је било криво што они нису узели наше руднике у Бору и Смедереву! Прича да Немци неће да отварају своје руднике него да им је јефтиније да узму од нас, то уопште није тачно! Наш литијум је изузетно квалитетан и може да донесе добру позицију Србије! - рекао је он за ТВ Прва.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље

ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.

10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"

РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.

10. 10. 2025. у 14:48

Коментари (0)

ДРАМАТИЧНО РУСКО УПОЗОРЕЊЕ: Американци групишу велике војне снаге, покушај инвазије сасвим могућ