МОСКВА ОДГОВОРА ИСТОМ МЕРОМ: Откривено како Русија користи новац од заплењене западне имовине

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

05. 12. 2024. у 23:30

РУСИЈА, као одговор на акције Запада, користи приходе од имовине тих земаља за развој својих региона, саопштио је министар финансија Русије Антон Силуанов.

МОСКВА ОДГОВОРА ИСТОМ МЕРОМ: Откривено како Русија користи новац од заплењене западне имовине

Фото: Принтксрин/Јутјуб/ABCNews

-Ми исто поступамо и на исти начин користимо тај новац. Само што ми користимо тај новац за развој, за подршку региона, рекао је Силуанов руском новинару Павлу Зарубину.

Он је подсетио да је руски председник Владимир Путин, говорећи на инвестиционом форуму „Русија зове!“ напоменуо да Запад још није дошао до преноса главног дела златних и девизних резерви Кијеву, али да је почео да користи приходе од те имовине.

Раније је амерички државни секретар Антони Блинкен изјавио да земље Г7 завршавају рад на преносу 50 милијарди долара Кијеву од замрзнуте руске имовине. По његовим речима, новац ће почети да стиже у најскорије време, а САД ће се фокусирати на неколико важних елемената: финансије, ресурсе и обезбеђивање економије и одбране Украјине.

У земљама Г7 и ЕУ, као и у Аустралији је након почетка Специјалне војне операције у Украјини блокирана руска имовина у вредности од око 280 милијарди долара (260 милијарди евра, вели део средстава располаже белгијска финансијска група „Еуроклир“).

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

СКАНДАЛ! Тројица фудбалера уклоњена из репрезентације због клађења упркос најстрожој забрани!