ТО НАМ ЈЕ ШАНСА: Вучић открио - Ово су места одакле ће у будућности највећи број инвестиција да долази
СЕДНИЦА Владе одржава се у Палати Србија, а седници присуствује председник Александар Вучић који се обратио министрима и истакао да је њихов велики задатак привлачење нових страних инвестиција, нарочито из земаља попут Кине, Кореје и Јапана.
Фото: Танјуг/Пиксабеј
- А ваш посао су стране директне инвестиције и борба за азијска тржишта и не само борба за њихова тржишта, већ и борба за долазак азијских инвеститора. То нам је шанса у будућности. Пре свега Кина, Кореја, Јапан, али и сви осталих. Зато и Развојна агенција Србије и људи из мог кабинета и Владе морају тим земљама да се посвете, јер они су прошле године Мађарској донели 15 милијарди инвестиција. И већ пет година тамо су азијске земље највећи инвеститори - и у Словачкој и у неким другим земљама. То су места одакле ће у будућности највећи број инвестиција да долази - рекао је Вучић.
БОНУС ВИДЕО:
ОГОЉЕНЕ НАМЕРЕ ОПОЗИЦИЈЕ: Архитекта Малдини: Мост нема историјску вредност, ствар политичке природе
Препоручујемо
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ОВО СУ КРИЛИ: Испливала дуго чувана тајна Ане и Бастијана
РАЗВОД Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера била је једна од главних вести претходне године.
02. 01. 2026. у 08:40
Коментари (75)