АРАПИ КУПИЛИ СРПСКУ ОКЛОПНУ ЗВЕР СА ОГРОМНИМ ЋИРИЛИЧНИМ СЛОВИМА: Вихор бацио на ноге цео Абу Даби (ВИДЕО)
Вишенаменско оклопно возило "Вихор", произведено у Техничком ремонтном заводу Братунац, продато је Уједињеним Арапским Емиратима (УАЕ) након наступа на престижном сајму наоружања "ИДЕX" у Абу Дабију.
Foto: Printskrin/Emisija SAT - Zvanični kanal
Из Техничког ремонтног завода Братунац саопштили су да је "Вихор" остварио најбоље резултате у класи лаких тактичких возила (ЛТВ) током ригорозних тестирања "Соммер Триалс". У конкуренцији са водећим свјетским произвођачима, "Вихор" се издвојио квалитетом и издржљивошћу, надмашивши амерички "Хумвее 2" и италијански "Ивецо Дефенсе".
"Вихор" се издвојио квалитетом и успјешно завршио све тестове и задатке који су пред њега постављени.
Очекујемо наруџбу и потписивање уговора од више стотина возила. Захвалност дугујемо нашим инжењерима и конструкторима као и САЈ јединици са којом смо већ неколико година развијали и унапређивали наша возила "Вихор" и "Деспот", навели су из Техничког ремонтног завода Братунац.
Поновили су да очекују потписивање значајних уговора.
(независне)
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)