ДОСТУПНО ОД ДАНАС: Министар Синиша Мали саопштио добре вести
ОД данас је доступно ДЕМО окружење система еОтпремница, саопштио је министар финансија Синиша Мали.

Фото Д. Миловановић
- Да бисмо се сви – и јавни сектор и привреда – што боље спремили за коришћење система, одмах смо пустили у рад посебан портал посвећен информацијама и упутствима за рад у систему и организовали смо да је корисничка подршка доступна већ од данас. Рекао бих да има довољно времена, готово 10 месеци, пошто прве обавезе које предвиђа Закон почињу да се примењују од 1. јануара следеће године, и то ће се тицати само јавног сектора и акцизне робе. Систем еОтпремница и систем еФактура биће повезани, баш као што је привреда тражила у својим захтевима и апелима у претходне две године. Обећали смо олакшавање и убрзање административних процеса и логистике, дигитализација нам помаже да испунимо обећања - написао је Мали на Инстаграму.

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.
08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

КИНЕЗИ НАПАЛИ НЕМАЧКИ АВИОН ЛАСЕРОМ? Берлин потврдио - брод је нациљао ловца, амбасадор хитно позван на разговор
КИНЕСКИ ратни брод ласерски је циљао немачки авион изнад Црвеног мора током мисије ЕУ, тврди немачка влада. Берлин је оценио инцидент као озбиљан безбедносни пропуст и позвао кинеског амбасадора на хитан разговор.
10. 07. 2025. у 12:53
Коментари (0)