СЕЈШЕЛИ ПОТВРДИЛИ УЧЕШЋЕ НА ИЗЛОЖБИ EXPO 2027. У БЕОГРАДУ
РЕПУБЛИКА Шејшели званично је потврдила учешће на Специјализованој изложби EXPO 2027. у Београду, која ће се одржати са темом ''Игра(ј) за човечанство: спорт и музика за све'', саопштило је данас предузеће Експо.
Фото Новости
Како је наведено, Сејшели су први пут наступили на међународним изложбама на EXPO 1985. у Цукуби и од тада се редовно представља на светским и специјализованим изложбама.
Сејшели су постали чланица Међународног бироа за изложбе (БИЕ) 1997. године, а на EXPO 2020. у Дубаију павиљон ове земље добио је златну медаљу за дизајн изложбеног простора.
Традиционално добри и пријатељски дипломатски односи Србије и Сејшела успостављени су 1977. године, а Споразум о реципрочном укидању свих врста виза између двеју земаља потписан је 1984. године, па грађани Србије могу слободно путовати у ову земљу са задивљујућим плажама.
Како је наведено, долазак Сејшела у Србију 2027. године, на прву Специјализовану изложбу на Западном Балкану, представља још једну потврду тих пријатељских односа.
- Изузетно смо срећни и узбуђени што ћемо бити у прилици да читавом свету, у српској престоници, представимо тропски дух Сејшела и њихово богато острвско културно наслеђе. Њихов долазак у Србију још једном показује да ће EXPO 2027. имати заиста универзални карактер и да ће бити јединствена тачка окупљања света око музике, спорта и игре - изјавио је директор предузећа EXPO 2027. Душан Боровчанин.
EXPO 2027. Београд одржаће се од 15. маја до 15. августа 2027. године, уз учешће најмање 120 земаља и међународних организација, а очекује се да ће српска престоница током 93 дана трања манифестације привући више од четири милиона посетилаца.
(Танјуг)
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)