ПУТИН ОТКРИО ШТА СЛЕДИ: Никада се не може 100 одсто прогнозирати, али...
У НАРЕДНИХ 25 година наставиће се тренд смањења учешћа земаља Г7 у светској економији, а самим тим и у светским пословима, сматра председник Русије Владимир Путин.

Фото: ЕПА/MIKHAIL METZEL/Shutterstock/Новости илустрација
Путин је у документарном филму Саиде Медведеве и Павла Зарубина „Русија. Кремљ. Путин. 25 година“ рекао да су се још почетком 2000-их „појавиле прве назнаке да ће се центар економског раста померити на Азијско-пацифички регион“.
- Никада се не може 100 одсто прогнозирати, посебно у оваквим питањима. Али овај тренд се наставља. Погледајте удео такозваних земаља велике седморке. Сада већ није јасно зашто је велика. А колики је био удео земаља БРИКС-а? Земље БРИКС-а су већ претекле земље Г7 по паритету куповне моћи. И тај тренд се наставља, чак и расте. Удео (Г7) у светској економији, а самим тим и у светским пословима, наставиће да се смањује. То су веома уско повезане ствари: економија и политика, сфера безбедности. 25 година је веома кратак временски период. Стога сам уверен да ће у наредних 25 година бити управо онако како сам рекао - закључио је Путин.
(Спутњик)
Препоручујемо

ОВА МАЈКА ЈЕ ПОСЕБНА: Разлог су њена деца, а ево и зашто (ВИДЕО)
ОНИ су Илија, Јована и Василије Хаџи-Пурић, полазници Центра за таленте "Никола Тесла".
10. 09. 2025. у 12:13 >> 20:43

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ДУБОКО РАЗОЧАРАН - ПОПОВИЋЕВ КУМ ОТКРИО: "Лепа Брена Сузану уопште није звала, нити је дошла саучешће да изјави"
ФОЛКЕР не крије разочарење.
11. 09. 2025. у 11:26
Коментари (0)