НИЈЕ ЕВРО, А НИ ДОЛАР: Ова европска валута постаје све јача
НОРВЕШКА круна, валута једне од најпросперитетнијих земаља Европе, бележи раст вредности и у односу на долар и у односу на евро.
Unsplash
Након вести да би Израел могао да изведе напад на Иран и уништи његове нуклеарне постројења, цене нафте почеле су да расту.
Норвешка, као један од значајнијих европских произвођача нафте и гаса, осетила је позитиван ефекат тог раста и на својој валути.
Норвешка круна достигла је највиши ниво у последњих 16 недеља у односу на долар, односно седмонедељни максимум у односу на евро.
Аналитичар ИНГ банке Франческо Песоле наводи да потрага за алтернативама долару иде у прилог норвешкој круни и другим европским валутама.
Током дана долар је пао на 10,1790 круна, док је евро ослабио на 11,5206 круна.
(Блиц)
Препоручујемо
ПОСКУПЕЛИ ЗЛАТО И ПШЕНИЦА, НАФТА У ПАДУ: Ово су најновији подаци са европских берзи
23. 05. 2025. у 10:50
НОВИ РЕКОРД ОБОРЕН: Биткоин први пут у историји изнад 111.000 долара
22. 05. 2025. у 09:08
ГИГАНТ ОТПУШТА ТРИ ОДСТО СВОЈЕ РАДНЕ СНАГЕ: Десет хиљада људи остаје без посла
13. 05. 2025. у 17:08
ИРАН "ОСЛЕПЕО" САД И ИЗРАЕЛ; Нови напади на Техеран; Ирански "орешник" погодио команду ИДФ; Трамп - Рат у Заливу од 1-10? 15!
НАСТАВЉАЈУ се ваздушни удари на Блиском истоку. САД и Израел настављају да гађају Иран, док иранске снаге узвраћају нападима на израелске градове и америчке базе и дипломатска представништва у региону.
04. 03. 2026. у 06:59 >> 23:01
"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.
04. 03. 2026. у 13:43
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)