ПУТИН ЗАТВАРА ВРАТА СТРАНОМ СОФТВЕРУ: Безбедност изнад свега

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

18. 07. 2025. у 18:33

ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин је наложио Влади да до 1. септембра предложи додатна ограничења за коришћење софтвера из непријатељских земаља у Русији, наводи се на сајту Кремља.

ПУТИН ЗАТВАРА ВРАТА СТРАНОМ СОФТВЕРУ: Безбедност изнад свега

Foto: Profimedia

-Представити предлоге... о увођењу додатних ограничења на коришћење софтвера (укључујући и комуникационе сервисе) произведеног у непријатељским страним државама у Руској Федерацији, наводи се у саопштењу.

Од 1. јуна ове године у земљи је ступио на снагу закон о заштити грађана од превараната, који обухвата око 30 мера које се уводе у фазама.

На пример, до данас је уведена забрана коришћења страних апликација за слање порука од стране запослених у државним органима, банкама и телекомуникационим оператерима приликом комуникације с клијентима.

Председник је такође наложио да се размотре додатне мере подршке извозницима домаћег софтвера.

Крајем маја, председник је на састанку с представницима пословних кругова у Русији истакао да ће Москва тежити повећању употребе домаћег софтвера у свим областима, а посебно у сектору државне управе. Према његовим речима, то утиче и на очување националне безбедности.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ: Погледајте шта Руси раде у Покровску, не можемо да их пратимо

УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ: Погледајте шта Руси раде у Покровску, не можемо да их пратимо

РУСКИ војници у Покровску делују као диверзанске и извиђачке групе и отежавају одбрану Украјини тиме што се пресвлаче у цивилну одећу, изјавио је командант 68. ловачке бригаде, под псеудонимом "Љути", за "Суспилне" 19. новембра.

19. 11. 2025. у 18:42

Коментари (0)

ЖИВОЈИНОВИЋИ СПРЕМАЈУ СЛАВУ: Виктор главни домаћин - показао како иду припреме (ФОТО)