СЈАЈНА ВЕСТ: Поново одложене санкције Нафтној индустрији Србије
МИНИСТАРСТВО финансија Сједињених Америчких Држава одложило је, по пети пут, примену санкција Нафтној индустрији Србије на 30 дана.
Фото: Промо
„У овом тренутку није било могуће добити дуже одлагање. То је питање глобалне политике и односа и преговора светских сила који су веома сложени. Србија је досадашњим одлагањем успела да не постане колатерална штета, али је ситуација и даље веома неизвесна. Наставићемо да бранимо интересе наших грађана и привреде”, рекла је министар рудартсва и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић.
Она наводи и да се предузимају конкретне мере ради смањења неизвесности у пословању НИС-а. Влада Србије такође чини оно што је у нашој моћи па су тако 24. јула изабрани нови чланови Одбора директора Нафтне инфустрије Србије. То је први пут да је изабран потпредседник, који је члан Одбора директора, а којег је именовала Владе Србије.
Поред тога, у току је процес избора два независна члана Одбора директора а све у циљу испуњења захтева OFAC-а (Канцеларије за контролу стране имовине америчког Министарства финансија) у вези са управљањем компанијом.
„Санкције су одложене тешком и напорном дипломатском борбом чланова Владе и председника Србије али најважније је да смо успели да издејствујемо још једно, пето одлагање. То је важна и корисна вест за грађане Србије будући да они неће сносити никакве последице, као што нису ни до сада. Упркос сложеним околностима у којима послује, НИС наставља редовно снабдевање домаћег тржишта свим врстама нафтних деривата и остаје посвећен очувању енергетске стабилности”, нагласила је Ђедовић Хандановић.
Ђедовић Хандановић је истакла захвалност Влади Мађарске на подршци НИС-у.
„Нама као држави је најважније да се очува стабилно снабдевање нафтним дериватима, а крајњи циљ је уклањање НИС-а са OFAC-ове листе санкција. За то је најважнији прогрес у дијалогу између САД и Русије”, закључила је она.
Препоручујемо
Холандија ће активирати прву фазу плана за енергетску кризу: Ево шта то подразумева
18. 04. 2026. у 18:17
Дмитријев о ублажавању санкција: САД почиње боље да разуме значај руске нафте
18. 04. 2026. у 16:43
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)