СОФРОНИЈЕВИЋ: Синхронизација радова кључна за ефикасно пуштање у функцију новог ауто-пута

Министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић, обишла је данас радове на изградњи деонице ауто-пута Сремска Рача-Кузмин, која ће, према последњем динамичком плану и извештајима извођача и инвеститора, бити физички завршена до краја ове године.

СОФРОНИЈЕВИЋ: Синхронизација радова кључна за ефикасно пуштање у функцију новог ауто-пута

Фото: Министарство

„Радови на траси код петље Кузмин напредују планираном динамиком. На целој деоници урађени су радови на доњим слојевима носеће коловозне конструкције, а на делу трасе дужине oко 10 километара завршен је први слој асфалта. У току су радови на изради камених и асфалтних слојева коловозне конструкције“, рекла је министарка Софронијевић.

Министарка Софронијевић овом приликом је нагласила да деоница ауто-пута Сремска Рача - Кузмин представља значајан инфраструктурни пројекат који са собом носи не само велики економски потенцијал, већ и снажну симболику и емотивну вредност, јер повезује два народа која деле заједничку историју.

Ресорна министарка такође је нагласила да ће се отварањем новог модерног граничног прелаза значајно унапредити проток људи и робе, смањити чекања на граници и отворити нове могућности за привреду и грађане.

„Омогућићемо бржу, сигурнију и квалитетнију комуникацију, што ће допринети развоју привреде, унапређењу животног стандарда грађана и јачању регионалне сарадње, јер Влада Републике Србије наставља да одлучно и одговорно улаже у савремену инфраструктуру, као стуб развоја Србије и доказ посвећености повезивању свих делова земље и јачању наше позиције у региону и шире“,поручила је министарка Софронијевић.

Након обиласка трасе деонице ауто-пута Сремска Рача - Кузмин министарка Софронијевић је одржала састанак са извођачима радова - турском компанијом Ташјапи и домаћом фирмом Срем пут која је извођач радова на интегрисаном граничном прелазу, са циљем синхронизације динамике извођења радова на изградњи деонице аутопута и интегрисаног граничног прелаза, како би по завршетку радова саобраћај био пуштен уз пуну функционалност.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса