НЕМАЧКИ АУТОМОБИЛСКИ ГИГАНТ: Отвара први истраживачки центар у близини Србије
НЕМАЧКА компанија Мерцедес-Бенц ће отворити свој први истраживачко-развојни центар (Р&Д) у Мађарској, у граду Кечкемету, најавио је данас мађарски министар спољних послова и трговине Петер Сијарто.
Последице већ осећа аутомобилска индустрија, Фото АП
Он је додао да ће се на овој локацији тестирати прототипова аутомобила, као и да ће мађарски инжењери бити укључени у ране фазе развоја хардвера и софтвера, преноси Хангари тајмс.
Немачки произвођач аутомобила ће уложити око 55 милиона евра ( 21,6 милијарди форинти) у нови Р&Д центар, где ће се одвијати рани хардверски и софтверски развој производа, а влада у Будимпешти ће подржати пројекат са додатних 11 милиона евра ( 4,3 милијарде форинти).
Сијарто је напоменуо да је мађарска влада током последњих једанаест година подржала инвестиције 324 немачке компаније, чиме је отворено око 40.000 радних места.
Према његовим речима, у току је снажна глобална конкуренција за улагања у индустрију електричних возила, а Мађарска је, упркос својој величини, међу водећим државама у технолошкој револуцији која мења светску економију.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ ПОТВРДИО: Немачка пребацила Украјини два противваздушна система Патриот
04. 11. 2025. у 17:22
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)