ДОК СЕ ЧЕКА ОДГОВОР АМЕРИКЕ ПРИОРИТЕТ ДРЖАВЕ ЈЕ ЈАСАН Ђедовић: Обезбедити поуздано снабдевање домаћег тржишта нафтним дериватима

МИНИСТАРКА рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић истакла је данас да је приоритет државе да обезбеди поуздано и равномерно снабдевање домаћег тржишта нафтним дериватима, док се чека одговор америчке администрације. Ово је нагласила током састанка са представницима компанија МОЛ Србија, ЕКО Србија, ОМВ Србија и генералним секретаром Удружења нафтних компанија Србије, са којима је разговарала о стабилности снабдевања тржишта нафтним дериватима.

ДОК СЕ ЧЕКА ОДГОВОР АМЕРИКЕ ПРИОРИТЕТ ДРЖАВЕ ЈЕ ЈАСАН Ђедовић: Обезбедити поуздано снабдевање домаћег тржишта нафтним дериватима

Foto: Министарство рударства

„Наша обавеза је да свака пумпа, велепродајни купац и грађани имају довољно горива за своје потребе и то ћемо испунити. Компаније са којима сам разговарала су важне за стабилност снабдевања, јер су највећи увозници нафтних деривата у Србији и снабдевају највећи део тржишта, после НИС-а. Увоз деривата у децембру ће пратити потражњу на тржишту, логистику и расположиве капацитете и очекујемо да буде према плану и да снабдевање остане стабилно. Држава је спремна и да користи обавезне резерве нафтних деривата како би одржала стабилност снабдевања, уколико то буде било потребно“, навела је она.

Ђедовић Хандановић је истакла да у децембру и јануару стиже 20.000 тона евро дизела и 38.000 тона бензина за потребе државних обавезних резерви енергената да би се додатно осигурала сигурност снабдевања.

„Морамо да размишљамо стратешки као и до сада. Председник Вучић, представници Владе воде интензивне дипломатске разговоре и са суседним државама, представницима Европске уније, како би рафинерије у окружењу увећале удео нафтних деривата који ће бити испоручиван за потребе снабдевања нашег тржишта“, рекла је она. 

Министарка је закључила да су развијени различити сценарији и планови, са јасно одређеним надлежностима у вези са санкцијама Нафној индустрији Србије, да је држава спремна и да ће предузети кораке да очува стабилност снабдевања нафтним дериватима док трају преговори око власништва над НИС-ом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Нова историја српске кошарке уз подршку компаније Меридианбет