"КАПАЦИТЕТ 67.000 ТОНА ДЕРИВАТА" Ђедовић Хандановић: Пуштена у рад четири резервоара за складиштење нафтних деривата
МИНИСТАРКА рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић изјавила је данас да су у пробни рад пуштена четири резервоара за складиштење нафтних деривата у Смедереву чији је капацитет 67.000 тона деривата и истакла да се наставља јачање енергетске сигурности и повећавање резерви енергената.
Фото: Инстаграм/ dubravka.djedovic
- У четири резервоара почињемо са пуњењем 67.000 тона деривата нафте тј. евро дизела. Поносна сам на тим који је успео да заврши изградњу и реконструкцију укупно шест резервоара - истакла је Ђедовић Хандановић, наведено је у саопштењу министарства.
Резервоари су у власништву Републичке дирекције за робне резерве, а завршена су и преостала два резервоара чији се технички пријем очекује у наредним недељама.
- Када све дозволе буду исходоване за још два резервоара моћи ћемо да складиштимо још 35.000 тона бензина што је укупно чак 102.000 тона додатне сигурности за грађане, која нам је у овом моменту неопходна. Наш дугорочни циљ је да јачамо енергетску сигурност и повећавамо резерве енергената, што ћемо наставити и убудуће - нагласила је Ђедовић Хандановић.
Додала је да се важност складишних капацитета најбоље огледа током кризе са НИС-ом будући да, како је навела, скоро три месеца ни кап сирове нафте није ушла у Србију.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РЕЗИМЕ ГОДИНЕ СА МИНИСТАРКОМ ПАВКОВ: Одлуке, одговорност и планови | Није само наслов
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Зашто не треба говорити "прими моје саучешће"? Отац Предраг открива: "Не будите плитки"
"КАДА изјављујете саучешће не будите плитки..."
29. 04. 2026. у 12:35
Коментари (0)