МАЊИ ЈАНУАРСКИ РАЧУНИ: Поједини грађани имаће бенефиције при плаћању струје

Маријана Спасенов

06. 02. 2026. у 15:40

Влада Републике Србије усвојила је на седници закључак којим је наложено да се грађанима који су током јануара, услед снежних падавина, били без електричне енергије, ненајављено, дуже од 24 сата у континуитету умањи целокупан износ рачуна.

МАЊИ ЈАНУАРСКИ РАЧУНИ: Поједини грађани имаће бенефиције при плаћању струје

Фото приватна архива

 То се односи на грађане који живе у Борском, Златиборском, Моравичком, Мачванском, Колубарском и Зајечарском управном округу.

Закључком су предузећа "Електромрежа Србије" и "Електродистрибуција Србије" задужена да снабдевачима електричне енергије доставе податке о подручјима у којима је дошло до прекида у снабдевању струјом у јануару ове године, као и податке о крајњим купцима електричне енергије са тих подручја код којих је дошло до ненајављених прекида у снабдевању електричном енергијом дуже од 24 часа кумулативно.

Такође, та предузећа задужена су и да сносе трошкове умањења рачуна у целини за крајње купце и да по реализацији напишу извештај о спровођењу закључка и доставе га Влади.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Три услова Ирана за пролаз кроз Ормуски мореуз: Прети потпуно затварање и хаос на тржишту нафте