НОВИ ПОДАЦИ ЗАВОДА ЗА СТАТИСТИКУ: Више свиња, мање оваца и живине
У СРБИЈИ је 1. децембра прошле године у поређењу са 1. децембром 2024. број говеда задржан на приближно истом нивоу, повећан је број свиња за 2,3 одсто, док је смањен број оваца и то за 4,3 одсто а живине за 1,8 одсто, објавио је данас Републички завод за статистику (РЗС).
Фото: П. Милошевић
Говеда се највише гаје у Региону Шумадије и Западне Србије где живи 46,4 одсто укупног броја говеда, а свиње у Војводине, где је 43,5 одсто укупног броја свиња.
У односу на десетогодишњи просек, 20152024, број говеда мањи је за 17,3 одсто, свиња за 13,9 одсто, оваца за 1,5 одсто и живине за 7,3 одсто.
Коначни подаци о броју стоке по врстама и категоријама, као и подаци о билансу стоке и сточарској производњи, биће објављени у априлу, најавили су из РЗС.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)