НИ КОД ЊИХ НЕ ВАЉА: Просечне цене бензина у САД порасле за 24% од почетка рата у Ирану
ЦЕНЕ бензина у Сједињеним Америчким Државама достигле су данас просечну цену од 3,70 долара по галону, што је повећање од 24 одсто од почетка рата у Ирану 28. фебруара, показују подаци Америчке аутомобилске асоцијације (ААА).
Фото: Профимедиа
Цене нафте су се ове недеље кретале око 100 долара по барелу, док ескалирају тензије на Блиском истоку и у Ормуском мореузу, који је кључни пролаз за велики део светске трговине сировом нафтом, преноси ЦНН.
Ормуски мореуз, кроз који пролази око 20 одсто светског протока сирове нафте, затворен је од почетка рата Сједињених Америчких Држава и Израела против Ирана, а у највећој мери је заустављено кретање танкера за превоз нафте из тог региона, што је пореметило трговину нафтом из земаља Блиског истока богатих нафтом.
(Танјуг)
Препоручујемо
РЕКОРД КОЈИ ПЛАШИ ЕВРОПУ: Цена горива у Немачкој данас премашила 3 евра
05. 04. 2026. у 16:41
ДРЖАВЕ МАСОВНО ГОМИЛАЈУ ЗЛАТО: Погледајте ко предводи листу купаца
05. 04. 2026. у 15:02
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)