НЕ ЗАБОРАВИТЕ НА РОК: Порез на имовину се плаћа до овог датума

V.N.

04. 04. 2026. у 10:05

ПЛАЋАЊЕ пореза на имовину је законска обавеза свих грађана који на своје име имају уписану некретнину или земљу, а висина годишњег пореза зависи од величине имања и износа стопе пореза на имовину коју одређује свака локална самоуправа у Србији.

НЕ ЗАБОРАВИТЕ НА РОК: Порез на имовину се плаћа до овог датума

Фото: В. Н.

Општине и градови утврђују зоне и просечне цене квадратног метра на основу података о промету непокретности.

Порез на имовину плаћа се у четири рате: прва доспева 14. фебруара, друга 15. маја, трећа 14. августа, а четврта 14. новембра.

Међутим, рок уплата прве рате пореза на имовину за 2026. је померен због обележавања Дана државности Србије, 15, 16. и 17. фебруара, државног празника Сретење.

 - Рок за пореске обавезе које доспевају 15. фебруара 2026. године, због обележавања Дана државности, у складу са законским прописима помера на први радни дан, односно на 18. фебруар 2026. године - наведено је било у званичном обевештењу Пореске управе Републике Србије за све пореске обвезнике.

Важно је напоменути да рок за уплату друге рате пореза на имовину, 15. маја, ове године пада на радни дан, те неће бити додатног померања.

Претходно померање рока за прву рату, условљено државним празником, не би требало да збуни пореске обвезнике, будући да се плаћање одвијају по устаљеном календару.

Такође треба напоменути да је камата за кашњење је 16,5 одсто, а осим затезне камате, порески обвезници могу да буду и прекршајно кажњени за неплаћање својих обавеза.

(Ало)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ИСПЛИВАО НЕВИЂЕН СНИМАК: Звезда Италије погледала ка навијачима у Зеници, а оно што је тада урадила - Босна НЕЋЕ НИКАД заборавити (ВИДЕО)