ПРОСЕЧНЕ ЦЕНЕ ПРОШЛЕ ГОДИНЕ: Јефтинији у увозу и извозу

С. Б.

23. 07. 2020. у 15:49

ПРОСЕЧНЕ цене робе у извозу, али и увозу Србије, лане су биле нешто мање него годину пре.

ПРОСЕЧНЕ ЦЕНЕ ПРОШЛЕ ГОДИНЕ: Јефтинији у увозу и извозу

Фото: Новости архива

Обим трговине у оба случаја био већи, тако да је укупна вредност промета порасла.

У извозу је јединична вредност производа пала 0,2 одсто, али је због 7,9 одсто већег промета укупна вредност била 7,8 одсто већа. У случају увоза, јединични производ је био јефтинији 0,9 одсто, али је обим био 7,1 одсто већи, па је и укупна вредност порасла за 6,1 одсто.

Међу ретким производима који су и по комаду поскупели били су пиће и дуван - 9,3 одсто, као и машине и транспортни уређаји - 2,2 одсто. Највећи раст обима у извозу имала су животињска и биљан уља - 43 одсто. Истовремено су по јединици она била за четири одсто јефтинија.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.

18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (0)

НЕМА НОВОГ РАФЕ НАДАЛА: Легендарна тенисерка заинтригирала тениски свет (ВИДЕО)