МАЊЕ НЕЗАПОСЛЕНИХ У СРБИЈИ: Тржиште рада стабилно
ДА је тржиште рада у Србији стабилно, да нема осцилација, а да је број незапослених мањи него у исто време прошле и на почетку ове године, изјавио је данас Зоран Мартиновић, директор Националне службе за запошљавање.

Националне службе запошљавања Д. Новковић
Како каже, број незапослених на њиховој евиденцији се смањује. Тренутно их је 508.000, а почетком марта их је било око 515.000.
Како је невео, до посла најлакше долазе информатичари, инжењери грађевинске струке и машинства, економисти, грађевински радници, лекари и друго медицинско особље.
Појачана је тражња и за куририма, достављачима, социјалним радницима, неговатељима.
Забележен је и незнатан број отпуштања, а највише је погођен сектор туризма, угоститељства, мини трговина и саобраћаја.
Препоручујемо

ПОВЕЋАЊЕ МИНИМАЛЦА ДО ШЕСТ ОДСТО: Влада изнела предлог, послодавци подржали
01. 09. 2020. у 15:33

ГРАЂАНИ СА ЗЕБЊОМ ДОЧЕКУЈУ ДАНЕ НАКОН ИЗБОРА 30. АВГУСТА: Мило гладнима не верује
19. 08. 2020. у 08:30

ХРВАТСКА ПАДА У ЕКОНОМСКИ АМБИС: За годину дана нестало више од 73.000 радних места
17. 08. 2020. у 21:04

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)