МАЛИ: У другом кварталу имали смо рекордну ниску стопу незапослености 7,3 одсто, али ни са тим нисмо задовољни

Танјуг

24. 09. 2020. у 13:02

ИЗБОРИЛИ смо се са најтежим последицама ковида 19 и избегли најцрњи сценарио, изјавио је данас министар финансија Синиша Мали и поручио да је буџет стабилан, као и маркоекономска ситуација.

МАЛИ: У другом кварталу имали смо рекордну ниску стопу незапослености 7,3 одсто, али ни са тим нисмо задовољни

Фото: Танјуг/Зоран Жестић

- Чекамо крај године и сигуран сам да ћемо и даље имати бројеве који се односе на још мању незапосленост и сигурно и на стопу раста БДП која ће бити међу три прве у Европи - рекао је Мали новинарима након обиласка фирме Висарис која се укључила у програм "Моја прва плата" намењем младима са завршеном средњом школом и факултетом.

Подсетио је да је уложено 5,8 милијарди евра како бисмо се изборили и умањили негативне последице ковида 19.

- Подсетићу вас, и пет минималних зарада и одлагање плаћања пореза и доприноса на зараде и Фонд за развој и гарантна шема и 100 евра које смо исплатили сваком пунолетном грађанину у Србији - рекао је Мали.

Нагласио је да је све то омогућило да Србија избегне тај најцрњи сценарио који се може видети у великом броју других земаља, где су милиони људи остали без посла, а фабрике затворене.

- Тога у Србији нема. У овом тренутку у другом кварталу имали смо рекордну ниску стопу незапослености 7,3 одсто, али ни са тим нисмо задовољни - рекао је Мали.

Навео је да је управо због тога програм Моја прва плата усмерен ка томе да они који до сада нису имали никакво радно искуство то прво искуство и стекну.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БЛУМБЕРГ НАЈАВЉУЈЕ НОВА ОТКРИЋА: Зеленски је можда умешан у корупционашку аферу која тресе Украјину

БЛУМБЕРГ НАЈАВЉУЈЕ НОВА ОТКРИЋА: Зеленски је можда умешан у корупционашку аферу која тресе Украјину

ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски могао би бити умешан у велики корупционашки скандал у енергетском сектору, пренео је амерички магазин Блумберг, позивајући се на изворе у антикорупционим институцијама.

12. 11. 2025. у 11:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

ПРИРОДА, ХАРМОНИЈА И БОГАТСТВО УКУСА ЈЕДИНОГ ПРАВОГ