МАЛИ САОПШТИО ЛЕПУ ВЕСТ: ММФ дао зелено светло за повећање плата у јавном сектору
МЕЂУНАРОДНИ монетарни фонд дао је зелено светло за повећање плата у јавном сектору од 1. јануара, изјавио је данас министар финансија Синиша Мали.

Фото: Танјуг/Зоран Жестић
Мали је за РТС рекао да је на основу разговора које је мисија ММФ-а имала са председником Србије Александром Вучићем у среду Србија добила зелено светло за повећање плата у јавном сектору од јануара.
-Неће то бити проценат као прошле године, али ће сигурно бити повећања плата у јавном сектору-казао је Мали.
Према његовим рецима, то је повећање за све оне који раде у јавном сектору, али и у приватном, јер повећање минималне зараде диже повећање свих зарада.
-У априлу, мају, имаћемо просек од 540 евра. Да подсетим 2012. или 2013. било је 312 ако се не варам. За пар месеци идемо и са растом плата-рекао је Мали.
Он је истакао и да ће ММФ данас потврдити да је по стопи раста Србија до краја 2020. прва у Европи.
Препоручујемо

МАЛИ САОПШТИО: Исплаћена субвенција на рачун 84 хотела, сутра за још 63
15. 10. 2020. у 13:38

МИНИСТАР МАЛИ О ПРОЈЕКЦИЈИ ММФ: Српска економија најбоља у Европи, заслужено признање
15. 10. 2020. у 10:00

СИНИША МАЛИ БИО ДОБАР ДОМАЋИН: У Скадарлији и музика за кнеза Алберта
09. 10. 2020. у 14:00

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном
У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".
28. 09. 2025. у 08:33
Коментари (4)