ЕВО КОЛИКО МИЛИОНЕРА ИМА У СРБИЈИ: Изашли званични подаци
ПОРЕСКА управа Републике Србије је према обрађеним подацима, у законом предвиђеном року, примила укупно 27.866 пријава за утврђивање годишњег пореза на доходак грађана за 2019. годину.
Фото: Н. Фифић
Подсетимо, обавезу пријављивања годишњег пореза на доходак имали су грађани који су у 2019. години остварили доходак већи од 2.729.304,00 динара, односно већи од троструке просечне годишње зараде по запосленом исплаћене у Републици Србији у тој години, према подацима Републичког завода за статистику. Пореске пријаве за годишњи порез на доходак грађана могу се подносити у папирном и у електронском облику. Преко портала Пореске управе - еПорези примљено је 35% пријава за утврђивање годишњег пореза на доходак грађана за 2019. годину.
Од сто највећих пријављених прихода 68% припада обвезницима са територије коју покрива Одсек за координацију пореске контроле Београд (85 лица су домаћи држављани, а 15 су страни држављани).
Најчешћа пријављивана занимања су менаџер, директор и инжењер, док је 88% пријављених мушког пола.
Пријављени приходи за првих сто подносилаца пореских пријава са највећим исказаним приходима крећу се у распону од око 61 до око 749 милиона динара.
Препоручујемо
ОГЛАС ЗА КУЋУ КОЈИ ЈЕ ПОДИГАО ПРАШИНУ: "Само толико за моју дедовину?! Страшно..."
27. 12. 2025. у 21:39
ЛЕПЕ ВЕСТИ ЗА НОВУ ГОДИНУ: Расту просечне пензије и плате, минималац скаче на 650 евра
27. 12. 2025. у 16:57
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (1)