ЗАДОВОЉНИ САРАДЊОМ: Представници Министарства финансија са француском унијом послодаваца
ДРЖАВНИ секретар у Министарству финансија Гојко Станивуковић разговарао је данас са представницима Уније француских послодаваца (МЕДЕФ Интернатионал) о економској сарадњи двеју земаља, мерама које је Влада Републике Србије спровела како би ублажила последице пандемије вируса корона, као и о назначајнијим пројектима који ће се реализовати у наредном периоду.

Фото Н. Фифић
Станивуковић је навео да је Француска традиционално једна од најзначајнијих економских партнера Републике Србије, те да је свеукупна економска сарадња на одличном нивоу.
- Упркос кризи и свим проблемима са којима се суочавамо, пројекција раста БДП-а Србије за 2020. годину је ревидирана са -1.8% на -1%, што представља један од најбољих резултата у Европи - истакао је Станивуковић. - Такође, пројекције Међународног монетарног фонда и Европске комисије предвиђају да ће кумулативни раст Србије у наредне три године бити највећи у Европи, а то је директна последица бољих резултата него што се очекивало у индустрији, трговини, грађевини, као и у рекордним приносима у пољопривреди.
Говорећи на тему страних директних инвестиција, Станивуковић је истакао да је привреда Србије показала отпорност на пандемију у тој сфери, привукавши више од 1.7 милијарди евра у првих девет месеци 2020. године.

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ТУГА: Преминуо Добрица Агатоновић, глумац серије "Село гори, а баба се чешља"
ДОБРИЦА Агатоновић Ага био је стално ангажован у Народном позоришту Бања Лука од 1968. до 2006. године. Остварио је низ различитих улога.
07. 09. 2025. у 12:42
Коментари (0)