"БАЛКАНСКИ ТОК" СЕ ПУШТА У РАД ДО КРАЈА ГОДИНЕ: Министарка Михајловић разговарала са главним извођачем радова
МИНИСТАРСТВО енергетике се активно укључило и помаже у решавању свих преосталих питања на изградњи гасовода "Балкански ток" како би све било спремно да он до краја године постане оперативан.
Бугарска и Србија повезане цевима
Ово је рекла министарка Зорана Михајловић која је данас разговарала представницима руске компаније "ИДЦ", која је главни извођач на овом пројекту.
- Изградњом гасовода "Балкански ток" Србија добија још један правац снабдевања плавим енергентом, а тиме и повећава своју енергетску безбедност - истакла је Михајловићева.
Представници руске компаније известили су министарку о тренутним активностима како би се до краја 2020. гасовод пустио у рад. На састанку се разговарало и о потенцијалној сарадњи са том фирмом на пројекту проширења подземног складишта гаса "Банатски двор".
Препоручујемо
РАСПИСАН ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ПОДСТИЦАЈЕ: Пријаве до 11. јуна - ево ко све има право
11. 05. 2026. у 13:22
"САД ЋЕ ИМАТИ ВЕЛИКИ ПАВИЉОН": Америка стиже на ЕXПО 2027 у Београду
11. 05. 2026. у 11:46
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)