СУБВЕНЦИЈЕ ЗА 2.200 ВОЗИЛА: Нова Уредба Владе Србије

29. 12. 2020. у 16:40

ТАКСИСТИ ће и следеће године моћи да набаве нова возила са олакшицама

СУБВЕНЦИЈЕ ЗА 2.200 ВОЗИЛА: Нова Уредба Владе Србије

Фото: К. Михајловић

Влада Србије је усвојила Уредбу о условима и начину спровођења субвенционисане набавке аутомобила за потребе обнове возног парка такси превоза.Право на субвенционисану набавку путничких возила имају предузетници и привредна друштва.

Уредба предвиђа бесповратна средства која се одобравају такси превозницима у динарској противвредности од 8.000 евра.У току 2020. године обезбеђено је око 550 милиона динара за куповину 450 нових возила. У буџету за следећу годину предвиђена су средства у висини од око 2,5 милијарди динара за око 2.200 такси возила. Планирано је да се субвенција спроводи до 2022. године, што значи да ће возни парк за ове три године, у већем делу бити замењен.

Влада је усвојила и Државни програм обнове односно хитних радова на санацији објеката за заштиту од вода оштећених у поплавама изазваним елементарном непогодом у јуну, за чије је спровођење издвојено 1,1 миолијарда динара. Усвојена је и Уредба о расподели подстицаја у пољопривреди и руралном развоју, којом ће се на оптималан начин подржавати недовољно развијене области пољопивредне производње, као и подручја са отежаним условима рада, а кроз унапређење конкурентности пољопривредних газдинстава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ЦРКНИТЕ ОД МУКЕ, ИМБЕЦИЛИ! Марија Шерифовић побеснела на питање о сину - Болесници, идите у Хитну помоћ!