ПОСЛОДАВЦИ НУДЕ ОБУКУ: До краја јануара пријава за дуално образовање

С.Б.

08. 01. 2021. у 15:16

ПОСЛОДАВЦИ у Србији који желе да се укључе у систем дуалног образовања до краја јануара могу да поднесу онлајн пријаву преко веб портала Привредне коморе Србије. Пријављивање је потпуно дигитализовано, тако да у три корака сви заинтересовани могу направити профил и поднети пријаву.

ПОСЛОДАВЦИ НУДЕ ОБУКУ: До краја јануара пријава за дуално образовање

Фото Pixabay

Комора ће од 11. до 19. јануара организовати онлајн секторске састанке са представницима компанија на којима ће бити детаљно представљена процедура укључивања у дуално образовање, права, обавезе и одговорности послодаваца и разматрана сва важна питања за овај вид школовања младих.

- У понедељак 11. јануара разговараћемо са представницима сектора грађевине, ИТ, хемијске индустрије, у среду са компанијама из металске и електро индустрије, енергетике и рударства, шумарства и индустрије намештаја, а у петак, 15. јануара на дневном реду су индустрија хране и фармација. За креативну и модну индустрију, као и фирме из области саобраћаја, резервисан је 18. јануар, а 19. за туризам и трговину - објаснила је Мирјана Ковачевић, руководилац Центра за едукацију и дуално образовање ПКС.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЛЕНУМ СА 7 ЉУДИ? НЕМА ГА ВИШЕ! У ЗГРАДИ ЈЕ ХАОС, 4 ДАНА ТРЕБА ДА СЕ ЧИСТИ Деканка Филолошког факултета лично избацује згубидане из зграде

"ПЛЕНУМ СА 7 ЉУДИ? НЕМА ГА ВИШЕ! У ЗГРАДИ ЈЕ ХАОС, 4 ДАНА ТРЕБА ДА СЕ ЧИСТИ" Деканка Филолошког факултета лично избацује згубидане из зграде

НЕКАДА највећа блокадерка, деканка Филолошког факултета, Ива Драшкић Вићановић избацила је блокадере из зграде факултета.

22. 07. 2025. у 14:41 >> 16:30

Коментари (0)

ХАОС! На Маракану стижу навијачи од којих цео Балкан стрепи и који праве боље кореографије од делија?! (ФОТО/ВИДЕО)