8 МИЛИОНА ЗА ТРАДИЦИОНАЛНЕ ЗАНАТЕ: Конкурс траје до 21. априла

Б.Ца.

02. 04. 2021. у 16:51

МИНИСТАРСТВО трговине, туризма и телекомуникација Србије понудило је преко јавног конкурса осам милиона динара субвенција за очување и развој традиционалних заната.

8 МИЛИОНА ЗА ТРАДИЦИОНАЛНЕ ЗАНАТЕ: Конкурс траје до 21. априла

Фото: Ј. Лемајић

У јавном позиву се наводи да је намена бесповратних субвенција повећање броја запослених који располажу знањем и вештинама традиционалних заната, као и повећање могућности запошљавања младих у руралним подручјима и промоција производа и традиционалних услуга.

Привредни субјекти могу конкурисати до 21. априла само са по једном пријавом и очекивати 350.000 динара за запошљавање и до 250.000 динара за промоцију производа или услуге.

Услов за конкурисање поред уписа у одговарајући регистар Агенције за привредне регистре, јесгте и постојање у Евиденцији сертификованих старих и уметничких заната и послова домаће радиности.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.

18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (1)

БАЈДЕН ИМА РАК: Метастазе се шире, бивши председник САД тешко болестан