ЦЕНА ЗЛАТА ПОНОВО РАСТЕ: Достигла највиши ниво у последња два месеца

ЦЕНА злата достигла је у понедељак највиши ниво током седам недеља, јер су слабији долар и нижи приноси на америчке државне обвезнице повећали атрактивност овог племенитог метала, иако је апетит за ризичнијом имовином и даље био јак.

ЦЕНА ЗЛАТА ПОНОВО РАСТЕ: Достигла највиши ниво у последња два месеца

Златне полуге

Спот цена злата износила је 1.783,88 долара за унцу, што је највиши ниво од 25. фебруара, а цена фјучерса за америчко злато ојачала је за 0,3 одсто, на 1.788 долара за унцу, пише портал СЕЕбиз.

"Чињеница да је пробијен ниво од 1.765 долара за унцу и да је цена расла на крају трговања у петак вероватно је подстакла тренд раста и замах шпекулативних куповина међу тржишним играчима", рекао је аналитичар Саxо банке Оле Хансен, преноси Блиц.

Додаје да је већина тих тржишних учесника усмерена на цену, па кад виде изгледе за промену цене морају се укључити, али каже да је на вредност злата у великој мери утицао стални пад приноса државних вредносних папира у САД.

Према аналитичарима, злато би могло бити на прагу новог раста и достићи ниво од 1.800 долара по унци.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ДАНИ ПОЉА ШЕЋЕРНЕ РЕПЕ: Суноко окупио произвођаче