ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ ЗА ПОМОЋ ОД 60 ЕВРА: До 10 сати се пријавило више од 500 хиљада грађана
ДАНАС до 10 сати за помоћ од 60 евра пријавило се 524.000 грађана
Фото: Принтскрин/Управа за трезот
Подсетимо, министар финансија Синиша Мали јутрос је изјавио да се до данас у 8 сати за директну помоћ од 60 евра, у оквиру трећег пакета помоћи државе у борби против пандемије, пријавило 176.281 грађана
Он је за РТС рекао да се у првих пола сата пријавило више од 20.000 људи, док се прошле године за помоћ од 100 евра у првих пола сата пријавило 3.900 особа, односно око пет пута мање.
- У поноћ смо отворили сајт трезора. Систем пријављивања је веома једноставан - укуцате јединствени матични број грађана, број личне карте и банку преко које желите да примите помоћ. Очекујемо да до 12 сати пређемо 500.000 пријављених - рекао је Мали.
Министар је подсетио да се за помоћ не пријављују најстарији, корисници социјалне помоћи и они под управом за кривичне санкције, којима новац аутоматски леже на рачун.
Говорећи о плану исплате он је казао да ће до 6. маја бити исплаћени сви пензионери, од 7. маја креће исплата корисницима социјалне помоћи и управе за кривичне санкције, а од 12. маја исплата свим осталим грађанима.
- Рачунам да ћемо до 20. маја исплатити све. Пауза између 9. и 12. маја је јер исплаћујемо другу минималну зараду као део пакета помоћи привреди - рекао је Мали.
Препоручујемо
ВОДИЧ КРОЗ НОВЧАНУ ПОМОЋ ОД 60 ЕВРА: Ово су одговори на 15 најчешће постављаних питања
27. 04. 2021. у 19:19
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)