НЕОПХОДНА УЛАГАЊА ДА МЛАДИ ОСТАНУ У СЕЛУ: Кркобабић разговарао са надбискупом Станиславом Хочеваром
МИНИСТАР за бригу о селу Милан Кркобабић изјавио је данас, у разговору са београдским надбискупом Станиславом Хочеваром, да је борба да млади остану у селима Србије, младе неооходна без обзира на националност и верску припадност. Како је рекао, то се неће постићи ни молбом ни декретом, већ конкретном понудом, а да држава мора да издвоји велика средства за то.
Милан Кркобабић / Фото Танјуг
аУ саопштењу Министарства за бригу о селу се наводи да су теме данашњег, првог радног састанка представника Министарства и хуманитарне организације Каритас, биле програми ресорног Министарства и сарадња на активностима чиј је циљ да се побољшају услови живота и рада у селима Србије, укључујући и она са мешовитим и католичким живљем.
У разговору су издвојена подручја у којима би представљени програми Министарства били најсврсисходнији, а ускоро се очекује наставак конкретне сарадње.
Препоручујемо
ЕНЕРГЕТСКО ПРЕСТРОЈАВАЊЕ ЗБОГ РАТА У ЗАЛИВУ: Амерички савезници окрећу се руској нафти
12. 05. 2026. у 12:15
НОВИХ 5.000 ДИНАРА ПОМОЋИ УСКОРО СТИЖЕ ЗА 200.000 ГРАЂАНА: Важне информације о исплати
11. 05. 2026. у 19:31
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)