НАЈНОВИЈИ ПОДАЦИ: За 60 евра од државе пријавило се 4.076.127 грађана, ево када се очекује последња исплата
ПРИЈАВЕ за новчану помоћ у износу од 60 евра, завршене су синоћ у поноћ, а до тог тренутка пријавило се укупно 4.076.127 грађана, саопштио је министар финансија Синиша Мали.

Фото Танјуг
- Укупан број пријављених грађана, укључујући и пензионере, примаоце социјалне помоћи и Управу за извршење кривичних санкција, који су пријављени аутоматски је 5.864.073. Укупан број исплаћених до сада је 4.860.550, а сви остали који су се успешно пријавили добиће новац најкасније до краја наредне недеље - навео је министар.
Подсетимо, ко се пријавио последњег дана, првих 30 евра добиће најкасније до 20. маја. Такође, додатних 50 евра за пензионере стиже у септембру, а додатних 60 евра за незапослене који су на евиденцији Националне службе за запошљавање биће исплаћено у јуну. Тако ће пензионери укупно добити 110 евра, незапослени на бироу - 120 евра, а остали пунолетни 60 евра.

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НИ ЛАУШ НИЈЕ ПРИМЕТИО ДО КРАЈА СНИМАЊА: Најлуђа грешка из "Боја на Косову"
ЛАУШЕВИЋ је о снимању филма "Бој на Косову" писао у књизи "Година прође, дан никад".
28. 04. 2025. у 10:32
Коментари (0)