ОВАКО ИЗГЛЕДА КАДА ТУТЊЕ 84: Редовна обука тенковских посада у Првој бригади копнене војске

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

20. 01. 2022. у 16:41

У ТЕНКОВСКОМ батаљону Прве бригаде копнене војске у току је редовна колективна обука професионалног састава и војника на служењу војног рока рода оклопних јединица на тенковима М-84.

ОВАКО ИЗГЛЕДА КАДА ТУТЊЕ 84: Редовна обука тенковских посада у Првој бригади копнене војске

Фото Војска Србије

Након теоретских садржаја у учионицама и кабинетима, посаде тенкова увежбавају практичне радње на тренажерима за попуну тенковског топа, симулаторима за обуку у нишањењу и гађању, као и руковање системом за управљање ватром и колективним наоружањем на тенковима.

У наставку следи реализација тактичких вежби и програмских бојевих гађања, када ће у пракси бити проверена ватрена оспособљеност и обученост посада за реализацију наменских задатака – уништавање непријатељских оклопних возила, живе силе и других борбених средстава.

Тенкови М-84 су основно борбено средство тенковских батаљона у саставу бригада копнене војске. Намењени су за брза, смела, изненадна и снажна борбена дејства, пре свега у извођењу офанзивне компоненте борбених операција, али и у противоклопној борби, што им обезбеђује водећу улогу и значај у првој и другој мисији Војске Србије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

ЈЕЗИВА ИСПОВЕСТ! Возач Формуле признао: Ножем сам убио оца!