НА ДЕЛУ "ЛАЗАР 3", ГРАНАТЕ И МИНОБАЦАЧИ: Обука припадника Четврте бригаде Копнене војске (ФОТО)

Татјана Марковић

28. 02. 2022. у 23:55

ПРИПАДНИЦИ 41. пешадијског батаљона из састава Четврте бригаде копнене војске реализовали су претходне недеље обуку у теренским условима за извршавање борбених задатака у операцијама Копнене војске.

НА ДЕЛУ ЛАЗАР 3, ГРАНАТЕ И МИНОБАЦАЧИ: Обука припадника Четврте бригаде Копнене војске (ФОТО)

Фото:Министарство одбране

Обука је реализована током стационарног логоровања на полигону „Пасуљанске ливаде“, са циљем унапређења оспособљености за борбену употребу кључног наоружања којим је опремљен овај пешадијски батаљон.

Професионални састав јединице је, у складу са задатом ситуацијом, решавао тактичке и ватрене задатке и увежбавао извођење дејстава у одбрани и нападу. По циљевима се дејствовало из минобацача, аутоматских бацача граната, далекометних пушака и основног наоружања оклопног борбеног возила „лазар 3“.

Резултати остварени током тактичке обуке и бројних бојевих гађања у дневним и ноћним условима уливају поверење у оспособљеност старешина и војника 41. пешадијског батаљона за реализацију свих задатака у складу са наменом јединице.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”

НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”

ОВО што се назива новинаром Нове С у јутарњем програму изговорио је реченицу због које би у свакој држави завршио у затвору.

30. 06. 2025. у 07:38

Коментари (0)

ОТКРИВЕНА ТАЈНА КОЈУ СУ КРИЛИ ГОДИНАМА?! Кристијано Роналдо и Георгина Родригез су све преверили?