СРПСКИ ОКЛОП И ПЕШАДИЈА: Прва бригада КОВ на Пасуљанским ливадама
ПРИПАДНИЦИ оклопних и пешадијских јединица Прве бригаде копнене војске реализовали су претходне недеље на полигону „Пасуљанске ливаде“ редовну борбену обуку у теренским условима.
Фото Војска Србије
Обука је реализована са циљем унапређења оспособљености за употребу кључног наоружања у овим јединицама Прве бригаде и садејства снага у извођењу борбених операција на тактичком нивоу.
Током вишедневних активности увежбаване су тактичке радње и поступци оклопних и пешадијских јединица у одбрани и нападу, уз реализацију програмских бојевих гађања. Дејствовано је из тенкова М-84, аутоматских бацача граната и минобацача, а у сложеним временским условима постигнути су врлодобри и одлични резултати гађања.
Истовремено је проверена и оспособљеност јединица за организацију живота и рада у теренским условима, од уређења логорске просторије, успостављања командног места и телекомуникационог обезбеђења до стварања услова за смештај и исхрану ангажованог људства.
Успешном реализацијом вежбовних активности на полигону „Пасуљанске ливаде“ унапређена је како индивидуална оспособљеност припадника Прве бригаде копнене војске тако и укупна борбена готовост ове јединице за реализацију додељених мисија и задатака.
Препоручујемо
СРПСКИ ПЛАВИ ШЛЕМОВИ НА СИНАЈУ: Обука на полигону Боровац пред одлазак у мировну мисију
06. 03. 2022. у 17:49
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)