ПРИНЦ ЧАРЛС ДЕЛИО НОВЧИЋЕ: Краљица Елизабета данас није присуствовала Великој служби у Виндзору (ФОТО)
БРИТАНСКИ принц Чарлс и његова супруга Камила представљали су данас краљевску породицу на годишњој Великој служби, током које краљица Елизабета Друга обично дели новчиће пензионерима као део древне традиције уочи Ускрса.

Фото: АП
Британска краљица, која крајем овог месеца пуни 96 година, има проблема са кретањем, због чега није присуствовала служби у капели Светог Ђорђа у замку Виндзор, а неће бити ни на ускршњој недељној служби у Виндзору, преноси Ројтерс.
Агенција наводи да је краљица била приморана да прекине све ангажмане откако је прошлог октобра била хоспитализована на једну ноћ због из неразјашњених разлога, након чега су јој лекари саветовали мировање.
Традиционална служба Муанди, једна од најстаријих церемонија у енглеској цркви, датира још од 600. године, када је обичај да краљица дели новац пензионерима, а овог пута у њеном одсуству тај задатак преузео је принц Чарлс.
Препоручујемо

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"НЕКАД ТЕ МРЗЕ, НЕКАД ТЕ ВОЛЕ..." Вратио се Младен, Деа изненадила објавом
МЛАДЕН Мијатовић, бивши дугогодишњи изабраник водитељке Дее Ђурђевић, вратио се у Србију.
08. 09. 2025. у 11:17
Коментари (0)