ПОЛИТИЧКИ ГОВОР ПРОТИВ РУСИЈЕ: Папа одржао ускршњу мису на Тргу Светог Петра (ФОТО)
ПАПА Фрања служио је данас ускршњу мису на Тргу Светог Петра.
Фото: Д. Балшић
Десетине хиљада верника окупиле су се да чују његове речи на Тргу Светог Петра украшеном цвећем.
Папа Фрања, који је овогодишњи празник назвао „Ускрс рата“, позвао је светске лидере да чују молбу народа за мир у Украјини и имплицитно критиковао Русију због увлачења земље у "суров и бесмислен" сукоб.
Обративши се верницима „urbi et orbi“ (у граду и у свету), папа је рекао да је Украјина „на тешком искушењу због насиља и разарања које је донео окрутни и бесмислени рат“.
Препоручујемо
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (8)