ЕСТЕТСКИМ ТРЕТМАНИМА УНАКАЗИЛА 11 ОСОБА: Огласило се Тужилаштво у случају ухапшене надрилекарке
ОЛГИЦА М. , осумњичена да се бави надрилекарством, приведена је данас у тренутку када је покушала да пређе границу са Хрватском.

Фото: Инстаграм
Након њеног хапшења, огласило се Прво основно јавно тужилаштво у Београду.
- По налогу дежурног заменика јавног тужиоца Првог основног јавног тужилаштва у Београду, одређено је задржавање О. М. због постојања основане сумње да је извршила кривична дела Тешко дело против здравља људи и Неовлашћено бављење одређеном делатношћу, а која ће у року од 48 часова бити саслушана у просторијама Првог ОЈТ. Поступајући по кривичној пријави удружења Интердисциплинарне естетске и антиејџинг медицине Србије „СЕСИАМ“, затим информацији Министарства здравља Р. Србије као и по пријава оштећених, у сарадњи са Полицијском управом за Град Београд – УКП Првим одељењем ( Одељењем за сузбијање привредног криминала ), Тужилаштво је извршило додатне провере, након чега је утврђено да се, за сада, 11 оштећених јавило полицији, којима је осумњичена неовлашћено пружајући медицинске услуге из области естетике изазвала здравствене проблеме и услед чега постоје индиције да је код одређених оштећених поред телсних повреда и здравље тешко нарушено - саопштено је из Тужилаштва.
- Такође је утврђено да је у дужем временском периоду осумњичена у „медицинско-естетском центру Tayas” у Београду у ул. Дриничка бр. 8 пружала наведене услуге без одобрења, односно лиценце Министарства здравља Републике Србије, супротно закону о здравственој заштити и правилницима који уређују обављање те врсте услуга. Након саслушања осумњичене, а у зависности од изнете одбране, дежурни заменик јавног тужиоца ће одлучити да ли ће против осумњичене О.М. поднети предлог за одређивање притвора. Такође у доказним радњама испитаће све оштећене и сведоке, наредити вештачење телесних повреда оштећених и по потреби предузети друге неопходне доказне радње ради доношења одлуке - стоји у саопштењу.

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

ПРИЛАЗЕ МУ ЈЕДАН ПО ЈЕДАН: Јоца Амстердам из затвора стигао на сахрану Рутовића (ВИДЕО)
ДА СЕ опрости од Жељка Рутовића стигао је и Сретен Јоцић, познатији као Јоца Амстердам.
07. 04. 2025. у 13:36
Коментари (0)