УТАЈИО ПОРЕЗ ОД 22.800 ЕВРА? Оптужница против Которанина Јована Вукотића
ПРЕД подгоричким Основним судом у току је поступак против Которанина Јована Вукотића због сумње да је утајио 22.800 евра пореза и доприноса као извршни директор и оснивач фирме "В2" Вукотића безбедносни сектор означава као једног од вођа шкаљарског криминалног клана.
Фото: Printscreen
Он је, према наводима оптужнице, као извршни директор и оснивач "В2" д.о.о. Подгорица, 1. априла 2014. поднео предлог за покретање стечајног поступка у тој фирми, да би неколико дана након што је Привредни суд то прихватио, његов блиски сродник основао нову фирму "В2 - Мулти бренд".
Према наводима оптужнице Вукотић је 30. априла 2014. у Подгорици, као извршни директор привредног друштва у намери да избегне плаћање пореза, прикрио податке који се односе на утврђивање ове обавезе, тако што је продао имовину фирме привредном друштву "В2 - Мулти бренд" д.о.о. Подгорица за 142.800 евра. При томе, како се тврди, тај промет није евидентиран у пословним књигама и та имовина није приказана у предлогу Привредном суду за покретање стечајног поступка над предузећем "В2", који је отворен 5. маја исте године. Такође, Вукотић овај промет није пријавио Пореској управи, иако је био обавезан да то учини, чиме је избегао плаћање пореза у износу од 22.800 евра.
Иначе, Вукотић је осуђен у Београду пре две године правоснажно на 15 месеци затвора због фалсификованих исправа. Крајем јула 2019. у Црној Гори ослобођен је оптужби за покушај убиства двојице чланова "кавачког клана" Милоша Радоњића и Војина Ступара. Истог дана ослобођен је оптужби за покушај убиства Тамаре Звицер, супруге наводног вође "кавачког клана" Радоја Звицера. Вукотић је у Спужу био од 8. фебруара 2020. када је Црној Гори изручен из Србије. Притвор му је укинут 28. јула прошле године.
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (0)