СНАЈПЕРУ ПРИТВОР ДО 30 ДАНА: Новосађанин Слободан Милутиновић (36) осумњичен за отмицу
ОСУМЊИЧЕНОМ Слободану Милутиновићу "Слоби снајперу", због постојања основане сумње да је извршио кривично дело отмица судија за претходни поступак Вишег суда у Новом Саду одредио је притвор до 30 дана, саопштио је данас Виши суд у Новом Саду.
Фото: Друштвене мреже
Притвор му је, како се даље наводи у саопштењу, одређен из разлога околности које указују на могућност да ће осумњичени ометати поступак утицајем на исказе сведока који треба да буду саслушани у кривичном поступку и због околности које указују да би осумњичени могао поновити кривично дело.
За отмицу га је, како незванично сазнајемо пријавила двадесеттрогодишња девојка, са којом је наводно раније био у емотивној вези.
Овај тридсетшестогодишњак је, подсећамо, био ухапшен, заједно са супругом 5. септембра у опсежној акцији полиције на територији Новог Сада после убиства Уроша Стефановића (27) и рањавања Горана Ковачевића Горанца (47), јер је прилико претреса више станова и објеката, у стану брачног пара Милутиновић, пронађен пиштољ за који немају дозволу.
Основно јавно тужилаштво у Новом Саду је тада после саслушања брачног пара предложило да се Снајперу одреди притвор до 30 дана, али је судија за претходни поступак одлучио да му дозволи да се у даљем поступку брани са слободе.
На то решење се тужилаштво жалило, али је ванпретресено веће оодлучујући о овој жалби, потврдило одлуку Основног суда да се Милутиновићу дозволи одбрана са слободе.
БОНУС ВИДЕО:
Исељење радника Трудбеника на Новом Београду
Препоручујемо
СНАЈПЕР ОСТАЈЕ НА СЛОБОДИ: Одбијена жалба новосадског Основног тужилаштва
13. 09. 2021. у 21:32
УНУК НОЖЕМ НАСРНУО НА БАКУ И ДЕКУ: Вређао, претио, па напао оружјем најближе
05. 03. 2026. у 17:12
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)