СРПКИЊА СА МЕЂУНАРОДНЕ ПОТЕРНИЦЕ УХАПШЕНА У БЕЧУ: Представљала се као полицајка - ево како је варала људе
АУСТРИЈСКА полиција ухапсила је држављанку Србије (42) за којом је била расписана потерница, а која се сумњичи да је, лажно се представљајући као полицајка, стекла противправну имовинску корист у вредности од око 200.000 евра.

Фото: ЕПА
Српкиња је ухапшена у понедељак на аеродрому у Бечу, а терети се за више кривичних дела почињених у том, али и другим градовима Аустрије.
Медији преносе да је држављанка Србије на саслушању признала шта јој се ставља на терет, након чега је одмах спроведена у притвор.
Жена је признала да је вршила преваре у више градова, лажно се представљајући као припадник полиције. Сумња се да је осумњичена део веће криминалне групе, које послују по већ добро познатом обрасцу - зову старе и немоћне људе телефоном и представљају се као полицајци или инспектори, и потом жртве убеђују да им предају новац и друге драгоцености на чување, како их "лопови случајено не би покрали".
Српкиња се терети да се више пут представила као полицајка користећи лажну значку.
За њом је била издата међународна потерница.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО: АКЦИЈА "ПЛАНТАЖА 2012" - Ухапшена двојица Бањалучана, осумњичена да су узгајала марихуану
Препоручујемо

ХАПШЕЊЕ У НОВОМ САДУ: Преварио две банке, оштетио их за 79 милиона!
10. 11. 2021. у 15:19

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Тужилаштво тражило продужење притвора за Дијану Хркаловић
10. 11. 2021. у 13:07

И ЏОНИЋЕВИ СИНОВИ ОСТАЈУ У ПРИТВОРУ: Суд у Нишу одбио предлог браниоца да се пусте на слободу
09. 11. 2021. у 12:56 >> 19:44

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)