УЖАС У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ: Ученица пријавила наставника за полно узнемиравање?
УЧЕНИЦЕ осмог разреда једне школе у Ковиљу пожалиле су се својој разредној наставници да их наставник сексуално злоставља.
FOTO: Depositphotos
- Разредна је случај одмах пријавила директорки школе, која је обавестила полицију и све потребне службе. Он је одмах од стране школе санкционисан са радног места - каже извор.
Засада је једна ученица осмог разреда у пратњи родитеља, уз присуство радника из Центра за социјални рад, дала изјаву у новосадској полицији. Саслушан је и осумњичени професор.
Директорка ове школе каже да "постоје основе сумње на елементе насиља наставника према ученицима".
- Запослени је привремено удаљен са рада до окончања дисциплинског поступка. Због заштите интереса малолетних лица и поступка који је у току, није могуће износити више информација о догађају - рекла је она.
Из новосадског Основног јавног тужилаштва одговорили су нам да у вези са догађајем који се одиграо у овој школи у Ковиљу, да је предметни догађај пријављен Полицијској управи у Новом Саду, која је, по налогу овог тужилаштва, прикупила сва обавештења која би могла бити од користи за вођење кривичног поступка.
- Након чега је дана 15.децембра предметни догађај квалификован као кривично дело полно узнемиравање (из члана 182а став 2 у вези са ставом 1 Кривичног законика), те је ово тужилаштво наложило подношење кривичне пријаве у редовном поступку, те ће, након што буде сачињена, кривична пријава бити достављена овом тужилаштву - речено је у Основном јавном тужилаштву у Новом Саду.
(Курир)
Препоручујемо
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)